Tuvalet Tıkanıklığı Açma

08 Temmuz 2019

Tuvalet Tıkandı Nasıl Açarım?
Endişe etmenize gerek yok. Antakya'nın lider tesisat firması Nokta Tesisat tuvalet tıkanıklıklarında en hızlı çözümü sizlere sunmaktadır.


Tuvalet Neden Tıkanır?
* Islak mendillerin tuvalet giderine atılması, tuvaleti tıkar
* Rulo halinde atılan tuvalet kağıtları, giderleri tıkar
* İçine kaçırılan sert cisimler tuvaleti tıkar
* Poşetler, temizlik bezleri, kadın pedleri, çocuk bezlerinin gidere atılması tuvaleti tıkar
* Kum, toprak gibi cisimler tuvaleti tıkar
* Erimeyen kağıt havlu atılması tuvaleti tıkar
* Alçı, çimento gibi kalıtsal maddeler tuvaleti tıkar

Yukarıdaki sebepler dışında da bazen tuvaletler tıkanabilir. Görüntülü tıkanıklık açma sistemlerimiz sayesinde tuvalet tıkanıklıklarını kırmadan ve kolay bir şekilde giderebiliyoruz.

Tuvalet tıkanıklıklarında ne yapmam lazım?


İlk önce gözlemleyin. Su yavaş yavaşta olsa akıyorsa basit bir şekilde sorunu çözebilirsiniz.
Tazyikli su, sıcak su ya da lavabo açıcı maddeler basit tıkanıklıkları gidermek için etkili olabilir. Ayrıca bir pompa yardımıyla basınç oluşturup tıkanıklığı açabilirsiniz.

Eğer su hiç gitmiyorsa İzmir Çiğli Su Tesisatçısı olan firmamız Ateş Su Tesisatı ile irtibata geçebilirsiniz. Sorununuz en kısa sürede uzman ekibimiz ve ekipmanlarımız ile çözülmüş olacaktır.

Tuvalet Geri Taşıyorsa


Bunun sebebi logarınızın tıkanmış olmasıdır, bina logarı tıkalı olduğunda geri taşma yapar, yada 3. kattaki bir dairede oturuyorsanız, 4. kattaki komşunuz tuvaleti kullandığında sizde taşma yapıyor ise, sizin tuvalet kanallarınızın tıkalı olduğu anlaşılır.
Tuvaletler taşma yaparken aynı şekilde lavabo giderlerinden, duş giderlerinden ve yer süzgeçlerinden de taşma yapabilir, hepsi tek bir gider kanalına bağlı olduğu için, herhangi bir gider kanalı tıkanıklığında hepsi birden taşma yapabilir.